"Młodość zachłan­nie wy­rywa kar­tki z ka­len­darza życia.
Je­sień naszych dni prag­nie je tam zatrzymać..."

sobota, 4 września 2010

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

BRWINÓW - TARGOWISKO
19.09.2010
godz. 10:00 - 15:00


WYSTAWA WYNALAZKÓW - "POMYSŁ KONTRA PRZEMYSŁ"
TARG "PRZYDASIÓW"
KONKURS DLA DZIECI
BRACTWO BRENNA FAMILJA

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na brwinowskie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku impreza w całej Europie przebiega pod hasłem "Od pomysłu do przemysłu", a nasze Stowarzyszenie przygotowuje prezentację pod tematem pokrewnym "Pomysł kontra przemysł". Organizujemy wystawę rzeczy, które zestarzały się i straciły przez to swoją pierwotną wartość, ale otrzymały drugie życie od pomysłowych ludzi, którzy przekształcili je w coś innego, dzięki czemu rzeczy te mogą służyć po dziś dzień (rożen z alufelgi, kosiarka z wózka i silnika od pralki, grill z pralkowego bębna, torba ze starych dżinsów). Każdy pomysł jest dobry!

Zapraszamy również na Targ "Przydasiów", który z okazji tej imprezy odbędzie się wyjątkowo wcześniej (tradycyjnie odbywa się on w każdą ostatnią niedzielę miesiąca). Przynieście wszystkie starocie, których już nie używacie i sprzedajcie za symboliczne grosze zamiast wyrzucać na śmietnik, ktoś z nich jeszcze na pewno skorzysta! Szafeczki, szkatułki, rowerki, ubrania, książki - wszystko może się przydać na "Przydasiach".
UWAGA! Szczególnie zachęcamy do sprzedaży używanych podręczników! Zaczyna się rok szkolny, a nowe książki są z roku na rok coraz droższe (obecnie komplet do liceum to wydatek rzędu 600zł!) Pomóżmy sobie nawzajem - przewertujmy stare szafki, zrobimy porządek w pokoju i zrobimy komuś nieoceniony prezent.

Przygotowujemy jeszcze jedną atrakcję, mianowicie wspólne budowanie rzeźby ze śmieci. Wszelkiego rodzaju pudełka, pudełeczka, plastikowe kubeczki, folia, papierki - będą bardzo mile widziane. Rzeźba zawiśnie po imprezie również na wystawie, jako symbol ekologicznego stylu życia w zgodzie z naszą planetą, a nie przeciwko niej.

Oprócz tego zapraszamy wszystkie DZIECI do konkursu malowania kredą na betonie. Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników. Liczymy na waszą wielką i kolorową wyobraźnię!

Imprezę ubarwi również pokaz grupy rekonstrukcji historycznej Brenna Familja. W programie zabawa poi-poi dla dzieci, kramik z rękodziełem, pyszne jedzonko z żeliwnego gara i podpłomyki z blachy. Zapraszamy serdecznie do zwiedzania obozowiska!

SERDECZNIE ZAPRASZA
STOWARZYSZENIE
S.A.R.N.A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz