"Młodość zachłan­nie wy­rywa kar­tki z ka­len­darza życia.
Je­sień naszych dni prag­nie je tam zatrzymać..."

czwartek, 28 stycznia 2010

Czym zajmuje się Stowarzyszenie?

Przede wszystkim staramy się brać udział we wszlekich próbach urozmaicenia i uatrakcyjnienia życia mieszkańców Brwinowa i okolic. Pomagamy w organizacji masowych i kameralnych imprez na terenie całej gminy (tj. również Kań, Otrębus, Karolina, Koszajca).

Jak nazwa wskazuje, jesteśmy Stowarzyszeniem osób aktywnych i pełnych entuzjazmu do wszelkich działań artystycznych, edukacyjnych, czy sportowych. Odrobina fantazji i humoru pozwala wydobyć z każdego pozornie szarego i nudnego miasteczka ukryte w nim głęboko barwy i ciekawostki. Wierzymy, że warto zainwestować nieco trudu, by odnaleźć wokół siebie wszystkie te pozytywne elementy i na nich opierać swoje codzienne funkcjonowanie.

Jednym z przedsięwzięć Stowarzyszenia, powstałym bezpośrednio z inicjatywy jego członków, jest tzw. Targ Przydasiów - targowisko ekscentrycznych staroci, wymyślnych rupieci, zalegających dotychczas domowe strychy. Można tutaj znaleźć rzeczy ciekawe, ale i wartościowe. Mieszkańcy Brwinowa spotykają się przy tej okazji, rozmawiają i bawią. Targ Przydasiów odbywa się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca i z każdą kolejną odsłoną staje się imprezą coraz bardziej powrzechną i atrakcyjną. Przybywa osób chetnych do wystawienia własnych przedmiotów, przybywa "oglądaczy" i "wymieniaczy". Na straganach i kocykach pojawiają się już nie tylko stare ksiażki i płyty CD, ale również zabytkowe radia, magnetowidy, fantazyjne meble oraz lalki dla dzieci.

Wydaje nam się, że to świetna rozrywka dla całej rodziny, czesto pojawiają sie na Przydasiach dzieci i młodzież, z wymiany rzeczy mają wielką frajdę i okazję nie tylko do gruntownego posprzątania pokoju, ale również do spotkań z kolegami w miłej scenerii miejskiego parku (który dzięki takim przedsięwzięciom pięknieje w oczach i przestaje odstraszać spacerowiczów).

Pozdrawiamy bardzo serdecznie!

S.A.R.N.A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz